Kredītrēķins
- Kas ir kredītrēķins?
- Kredītrēķina paraugs
- Kad jāizsniedz kredītrēķins
- Kā izveidot kredītrēķinu
- Vai kredītrēķins samazina pārdevēja jau samaksāto PVN summu?
Kas ir kredītrēķins?
Kredītrēķins ir mīnusa rēķins, kas samazina kopējo maksājamo summu. To var saukt arī par negatīvu rēķinu. Kredītrēķins ļauj klientam vai pircējam zināt, ka viņam vairs nav jāmaksā kopējā maksājamā summa. Situācijās, kad kopējā maksājamā summa ir tāda pati kā summa, kas norādīta kredītrēķinā, tas anulē visu rēķinu. Tas var būt arī mazāks par kopējo maksājamo rēķina summu.
Rakstot vai izsniedzot klientam kredītrēķinu, tur ir jāiekļauj vairākas svarīgas detaļas. Šī informācija ir preču daudzums, preču veids un summa, kas samazināta no saskaņotās cenas. Kredītrēķins būtībā ir atsauce uz sākotnēji nosūtīto rēķinu. Parasti tas ir vienkārši izveidojams dokuments. Dažreiz tajā tiek minēts arī maksājamās/samaksātās summas samazinājuma iemesls.
Kredītrēķini ir lielisks veids, kā novērst kļūdas, kas pieļautas, veidojot rēķinu. Tie var arī palīdzēt sakārtot attiecības starp pārdevēju un pircēju situācijās, kad nosūtītas bojātas preces vai pieļautas kļūdas cenu noteikšanā.
Kredītrēķina paraugs
Kad jāizsniedz kredītrēķins
Kredītrēķins tiek izsniegts, kad rēķins jau ir nosūtīts, bet kāda iemesla dēļ piegādātās preces vai pakalpojumi nav pilnīgi vai ir bojāti. Šo bojājumu vai nepilnīgas piegādes dēļ pārdevējs nolemj un piekrīt daļēji samazināt cenu.
Ja rēķins jau ir apmaksāts, no kopējās summas atņemtā summa ir jāatdod klientam skaidrā naudā, ar bankas pārskaitījumu vai jebkura cita maksājuma veidā. Lūdzu, ņemiet vērā, ka kredītrēķinu var nosūtīt tikai pārdevējs pircējam, nevis otrādi.
Kredītrēķinu var izsniegt un iesniegt arī tad, ja klientam neapzināti iekasējāt pārmaksu vai nosūtījāt nepareizu rēķinu. Ja jūsu klients nebija apmierināts ar sniegto pakalpojumu vai produktu, kredītrēķinu var izmantot arī, lai piedāvātu pilnu vai daļēju naudas atmaksu.
Vēl viena situācija, kad var tikt izsniegts kredītrēķins, ir tad, kad izsūtāt rēķinu, pirms piekrītat piemērot atlaidi. Tad var izsniegt kredītrēķinu par saskaņoto atlaides summu.
Ja klients nejauši jums pārmaksā, kredītrēķins var būt arī līdzeklis, ko darīt ar lieko naudu. Šajā situācijā tas nav maksājamās summas samazinājums. Šo papildu naudu pēc tam var izmantot nākamajam pirkumam vai pārskaitīt atpakaļ. Pārmaksu vēlams fiksēt grāmatvedības dokumentos.
Kā izveidot kredītrēķinu
1. metode: Izmantojiet mūsu vienkāršo rēķinu izrakstīšanas programmu
- Izmēģiniet To Bez Maksas
- Kad pievienojat rēķinu, iestatiet rēķina veidu uz “Kredītrēķins”
- Jūs varat kopēt un pārvērst rēķinu kredītrēķinā tikai ar pāris klikšķiem
-
2. metode: Lejupielādējiet bezmaksas kredītrēķina veidni:
Vai kredītrēķins samazina pārdevēja jau samaksāto PVN summu?
Jā, tas tā ir. Taču grāmatvedim tas ir jādeklarē, un pārdevējam nākammēnes būs jāmaksā mazāks PVN. Kredītrēķins tiek reģistrēts jūsu grāmatvedības uzskaitē, lai parādītu, ka klientam ir atdota norādītā summa.
Mēs iesakām izveidot un nosūtīt profesionālus kredītrēķinus, izmantojot mūsu rēķinu izrakstīšanas programmu. Tas ietaupa laiku un palielina jūsu produktivitāti. Izmantojot mūsu pakalpojumus, nosūtiet savus kredītrēķinus ātri un efektīvi!
Cita veida rēķini:
- PVN rēķins: PVN maksātāja izdots standarta rēķins
- Rēķins PVN nemaksātājam: uzņēmuma PVN nemaksātāja izdots standarta rēķins
- Avansa rēķins: vienkāršs maksājuma pieprasījums
- Atkārtotais rēķins: automātiska rēķinu izrakstīšana klientam-abonentam